Çin’den İthalat

Çin'den İthalat

Gelişen ve hızla büyüyen Dünya ekonomisinde Çin, hiç şüphesiz ticaretimizin en fazla olduğu ülkedir. Doğru adımlar izlendiği taktirde Çin’den ürün ithal etmek, günümüzde birçok şirket için vazgeçilmezdir. Çin Halk Cumhuriyeti ülkeler arasında en çok ihracat yapan, üretim kapasitesi en yüksek ve ürün yelpazesi en geniş olan ülkedir.

Yeni girişimciler veya yeni bir ürün getirecek olan birçok şirketin öncelikle dolandırılma riskine karşı Çince tercüman, Çince rehber ya da Çince danışmanlarla çalışmalarını şiddetle tavsiye ederiz. Zira, Çin’den ürün getirme girişimiyle çıkmış olduğunuz bu yolda hüsrana uğrayabilirsiniz.

Çin’den Ürün Getirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • Çin’den ürün ithal ederken üretici firma veya güvenilir aracı firma bulmak çok önemlidir. İnternet üzerinden kendisini üretici olarak tanıtan firmalara çok dikkat edilmelidir, gerekirse bir Çince danışman ayarlanıp firma ziyareti yaptırılmalıdır.
  • Çin’den ithal edeceğiniz ürünlerin detaylı bilgileri, gerçek ortamda çekilmiş resimleri ve varsa çalışıyorken ki çekilmiş videolarını tarafınıza gönderilmesini isteyebilirsiniz.
  • Çin’den ithal edeceğiniz ürünün gümrük mevzuatını bir gümrükçü vasıtasıyla incelemelisiniz. Gümrük mevzuatı için ürünün HS Kodunu (gümrük kodunu) firmaya sorabilirsiniz. Gümrük mevzuatı araştırılırken ürünün Çin pazarındaki fiyatı ile alakalı bilgiler edinmelisiniz.
  • Asıl siparişe geçmeden önce, eğer küçük çaplı bir ürünse mutlaka numune siparişi verilmeli.
  • Şirket adınıza hazırlanacak Proforma Fatura üzerindeki karşı şirketin bilgilerine, banka ismine ve şirket adresinin doğru olup-olmadığına dikkat etmelisiniz.
  • Çin’den ithal edilecek ürünlerin garanti süresi, garanti kapsamına girmeyen durumları ile alakalı bilgi edinmelisiniz.
  • Çin’deki firmalar ne kadar güvenilir olsa da mutlaka karşı şirket ile sözleşme yapılmalıdır.
  • Tüm adımlarda Çince tercüman veya danışmanlarla çalışmak sizlere zaman kazandırmanın yanı sıra olası büyük riskleri ortadan kaldıracaktır.

 

#Çince Tercüman #Çince-Türkçe Çeviri #Çinden İthalat #Replika Saat #Çince Rehber #Çinde Fabrika Ziyareti #Makina kurulumu için Çince çevirmen #Çin fuarları #Çin Vizesi

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti aç
Merhaba! Nasıl Yardımcı Olabilirim?
💬 Merhaba! Nasıl Yardımcı Olabilirim?