Çin’den Makine İthalatı

2003 yılından bu yana hızla gelişen ekonomisiyle Japonya ve Güney Kore’yi geride bırakıp Dünya’da güçlü ekonomisiyle ikinci sıraya yükselen Çin, makine üretim konusunda da birçok ülkeyi geride bırakarak ön sıralarda yer almayı başarmıştır. Çin anakarası ve Taiwan’da üretilin makineler hem fiyatı hem kalite açısından birçok sektörden firmaların ilgisini çekmektedir. Özellikle tekstil, basma kalıp (CNC), ambalaj makineleri ve enerji sektörü için üretilen makinelerin kalite oranı Avrupa standartlarındadır.

Çin’den Makine ithal ederken dikkat etmemiz gereken birkaç adım:

  1. Firmanın güvenilirliği ve üretici olması. Çince tercüman ve danışmanlarımız Çin ve Taiwan’da sizler için firma kontrolü ve makine araştırması yapmaktadır.
  2. Makine sektörünün yoğun olduğu bölgeler Guanzghou, Shandong ve Zhejiang bölgeleridir. Çince tercümanlarımız bu bölgelerde yoğun olarak çalışmaktalardır.
  3. Ön adım olarak Şanghay ve Guangzhou bölgelerinde düzenlenen makine fuarlarına katılım sağlayarak farklı firmalar tanıyıp, makineleri canlı olarak görmek.
  4. Alacağınız makinelerin CE belgesinin olmasına dikkat edin.
  5. Türkiye’de müşterileri var mı ? Daha önce hangi bölgelere satış yapılmış? Türkiye’de çalışır vaziyette görmek mümkün mü? Gibi soruları mutlaka sorun.
  6. Makinenizin sık arıza yapabilecek kısımlar için yedek parça garantisi veya nereden temin edebileceğinizi öğrenin.
  7. Makine için Türkiye’de kurulum süresini, kurulum ücretini, kurulum süresinin dışına çıkılırsa ekstra ücret olup-olmadığını mutlaka görüşüp, yazılı olarak sözleşmeye ekletiniz. Makine alım ve kurulum süresince sizlere Çince tercüman desteği sağlayabiliriz.
  8. Makinenizi üretim sonunda mutlaka yerinde test ettirip raporunu isteyiniz.
  9. İmkanınız var ise Çin’de fabrikayı ziyaret edip yerinde inceleme yapınız.
  10. Türkiye’de makine montajı sırasında eğer Çin’li çalışanlar var ise mutlaka Çince tercüman bulundurmaya özen gösteriniz çünkü Çin’li çalışanlar İngilizce bilmemektedir. Montaj sırasında herhangi bir problem olmaması için eğer Çince tercüman veya danışmana ihtiyaç duyarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti aç
Merhaba! Nasıl Yardımcı Olabilirim?
💬 Merhaba! Nasıl Yardımcı Olabilirim?