Canton (Kanton) Fuarı

canton fuar

Çin’in Guanzghou kentinde düzenlenen bu fuar, orjinal ismi ile “Çin İthalat ve İhracat Fuarı” yani günümüzde Canton (Kanton) fuarı olarak anılmaktadır. 1957 yılından bu yana her ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde düzenlenmektedir. Bugüne kadar Çin’in en önemli, en üst düzey ve en büyük ölçekli fuarıdır. Dünya fuar takvimi incelendiğinde katılım oranı, ziyaretçi sayısı, fuar alanı  büyüklüğü ve içerek olarak en zengin olan bu fuarlara ev sahipliği yapan Çin, tartışmasız dünyanın fuar merkezidir.

“Guanzghou Convention and Exhibition Center” fuar alanında düzenlenen Kanton Fuarına, 2019 yılı verilerine göre sadece yabancı katılımcı ve ziyaretçi sayısı 200.000 kişidir. Guanzghou şehri Hong Kong’a 2 saatlik mesafededir. Fuara gelmek isteyen kişiler Thy ile  direkt olarak Guanzghou ya da Hongkong şehrine  uçuş yapabilirler.

Kanton Fuarları döneminde otele yakın mesafede bulunan birçok otelin ücretsiz fuar servisi bulunmaktadır. Fuar bitişinde çok kalabalık olacağından dolayı otel ismi ve araç plakasının not edilmesini tavsiye ederiz. Eğer servisleri kaçırırsanız ve size eşlik eden bir çince tercüman yoksa işiniz biraz zor olacak. Çin’deki taksi şoförleri ingilizce bilmemektedir bu yüzden eğer çince tercüman ya da çince rehberiniz yoksa her daim yanınıza otelin çince adresini ve fuar alanının çince adresini bulundurmalısınız.

Not: Fuarlar genellikle 09:30-18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Çince tercümanlar olarak başta Guangzhou’da olmak üzere, Çin’in çeşitli kentlerinde düzenlenen her türlü fuar için çince tercüman, çince rehber ve fuar sonrası ithalat-ihracat işlemlerinizde hizmet sunmaktayız. Çince tercümanlarımızı alanında profesyonel kişilerden seçmekteyiz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti aç
Merhaba! Nasıl Yardımcı Olabilirim?
💬 Merhaba! Nasıl Yardımcı Olabilirim?